Menu Close

Лікування в Європі самостійно? Неймовірні витрати

Скільки коштує лікування за кордоном? Це досить поширене питання серед людей, які думають про еміграцію або просто випадково є мандрівниками, для яких не існує конкретних кордонів. Що варто знати про те, як працює система охорони здоров’я за межами Польщі?

Перш за все, звичайно, існує величезний розкид цін, можливостей або реакцій на медичні проблеми. Однак можна зробити і цілком конкретні висновки – це, перш за все, результат аналізу компаній, що досліджують медичний ринок світу.

Вважається, наприклад, що лікування раку є найдорожчим у світі, хоча загальні стоматологічні процедури, включаючи естетику, і лікування діабету також вважаються дуже дорогими.

Найдорожчим лікуванням для іноземців є лікування раку, а діабет, стоматологія та акушерська допомога також коштують величезних витрат.

Наприклад, лікування діабету в азіатських країнах може коштувати від $5 000 до $6 500 протягом декількох місяців. З іншого боку, лікування зубів сягає 3-5-4 тисяч доларів. Найдорожчою країною в цьому плані є Індонезія. З іншого боку, більш просунуті стоматологічні процедури у Великій Британії означають середні витрати в розмірі 2,800 фунтів стерлінгів – теж багато.

Різні країни та регіони мають різні системи охорони здоров’я. Звичайно, витрати на лікування теж дуже різні. Якщо поглянути на це з польської точки зору, то не все регулюється широко оціненим EHIC, тобто карткою медичного страхування, що діє в Європі. Звичайно, ви також можете мати глобальний еквівалент. Теоретично вони забезпечують достатнє покриття медичних витрат, але можуть бути обмеження та винятки. Крім того, вона надає державну медичну допомогу в багатьох країнах Європи при певних недугах. Однак важливо пам’ятати, що тільки карта не покриє всі витрати на лікування. Він також не покриває додаткові пільги – варто продовжити з ними страховку.

Чому іноземне лікування таке дороге? Високі ціни на медичні послуги обумовлені такими факторами, як:

 1. Дуже високооплачувані професіонали
 2. висококласне медичне обладнання, особливо в галузі діагностики
 3. Утримання лікарняних приміщень та приміщень
 4. медичне програмне забезпечення.

Безсумнівно, ціни на медичне страхування – або медичні пакети – залежать від того, в якій точці світу ви знаходитесь. Найболючіша ситуація, коли необхідно прикрити їх власними засобами. Країни, де приватне лікування обходиться найдорожче:

 1. Швейцарія
 2. США
 3. Гонконг
 4. Канада
 5. Франція.


Так, наприклад, люди, які постійно подорожують між цими країнами і навіть Польщею, охоче тягнуться до приватних медичних пакетів найвищого класу – завдяки їм можна розраховувати на, m.in, просунуті діагностичні тести, які виявляються набагато дешевшими, ніж, наприклад, у Західній Європі.

І які ціни на окремі медичні процедури та процедури, які, незважаючи на EHIC, потребують додаткових витрат?

Австрія

 1. Пацієнт оплачує кожен день перебування в лікарні (добова плата коливається від €12,00 до €20,10). Пацієнт оплачує за період, що не перевищує 28 днів на рік.
 2. Пацієнт зазвичай оплачує частину вартості стоматологічного лікування.
 3. У випадку з гірським рятувальним і повітряним транспортом потрібна повна оплата.
 4. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 5. Пацієнт сплачує 10% від вартості закупівлі допоміжних засобів (але не менше 31 євро). Якщо ви купуєте оптичні окуляри, ви платите щонайменше 93 євро.


Бельгія

 1. Якщо ви отримуєте допомогу лікаря загальної практики або спеціалізованої амбулаторної допомоги, ви повинні спочатку самостійно сплатити повну вартість наданих послуг, перш ніж подавати заявку на відшкодування частини з них у місцевій бельгійській медичній страховій компанії.
 2. Турист з Польщі покриє 20% – 40% витрат, пов’язаних з візитами до лікаря та лікуванням зубів.
 3. Польський турист сплачує за кожну добу перебування в лікарні (плата за першу добу становить 42,58 євро – після цього 15,39 євро на день, для дітей ставка знижується до 5,44 євро; добова плата за ліки, використані під час госпіталізації, становить 0,62 євро).
 4. Як правило, транспортування швидкої допомоги до лікарні повністю оплачується. Однак, якщо викликається швидка допомога через нещасний випадок на виробництві, потерпіла сторона має право на 100% відшкодування. Якщо лікар підтвердить необхідність транспортування пацієнта медичним транспортом, пацієнт має право на повернення коштів у розмірі 33% від вартості.
 5. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Болгарія

 1. Польський турист сплачує за кожен день перебування в лікарні (щоденна плата становить 2,00% від мінімальної заробітної плати – приблизно 5,80 левів). Пацієнт оплачує за період, що не перевищує 10 днів на рік.
 2. Плата за лабораторні дослідження коливається від 2 до 6 левів.
 3. Візит до лікаря та стоматолога (дуже обмежений спектр переваг) коштує 1,00% від мінімальної заробітної плати (приблизно 2,90 левів).
 4. Неповнолітнім і вагітним жінкам не потрібно платити за консультації терапевта, лікаря-спеціаліста або стаціонарне лікування.
 5. Потерпілий несе повну вартість порятунку в горах.
 6. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 7. Хорватія
 8. Візит до лікаря загальної практики коштує 10,00 HRK.
 9. Турист покриє 20% вартості стаціонарного лікування та спеціалізованої амбулаторної допомоги. Максимальна сума, що підлягає сплаті, не може перевищувати 60,13% від бюджетної бази або 2000 шведських крон.
 10. Пацієнт заплатить 10,00 HRK за візит до стоматолога за умови, що послуга є гарантованою послугою, включеною до списку HZZO. Інші виплати будуть виплачені в повному обсязі.
 11. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Кіпр

 1. Польський турист оплатить візит до лікаря загальної практики (3,00 євро) або вузького спеціаліста (6,00 євро).
 2. Пацієнт оплатить лабораторні, рентгенологічні та інші дослідження (вартість залежить від виду аналізів)
 3. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Чеська Республіка

 1. Польські туристи заплатять за відвідування амбулаторії (90,00 крон).
 2. За невідкладне стоматологічне лікування пацієнт заплатить 90,00 крон. Витрати на стандартну стоматологічну допомогу покриваються за рахунок державних коштів. На неї лягає як мінімум частина вартості нестандартних послуг.
 3. У разі проведення гірських рятувальних робіт застосовується повна оплата.
 4. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Данія

 1. Польський турист заплатить 60% за профілактичне лікування зубів. Для людей до 26 років діє знижка (пацієнт покриває 35% вартості лікування). Слід зазначити, що спочатку доведеться самостійно оплатити витрати, а вже потім можна претендувати на часткове відшкодування. Вартість коронок і зубних протезів оплачується в повному обсязі.
 2. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Естонія

 1. Візит до лікаря-терапевта безкоштовний. За візит лікаря загальної практики додому та консультацію спеціаліста може стягуватися плата в розмірі до 5 євро.
 2. Дорослий турист з Польщі несе повну вартість стоматологічного лікування (за винятком ситуацій, які загрожують життю або завдають незворотної шкоди здоров’ю). Особи, які не досягли 19-річного віку, звільняються від витрат.
 3. Також польські туристи сплачуватимуть за госпіталізацію (2,50 євро на добу, оплата до 10 днів). Від зборів звільняються люди до 2 років, пацієнти у важкому стані, а також вагітні та жінки після пологів.
 4. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Фінляндія

 1. Польський турист оплатить візит до лікаря загальної практики (максимальна плата 16,10 євро або 22,10 євро). Візит до фахівця коштує 32,10 євро.
 2. Плата за діаліз, променеву терапію або цитотоксичне тестування становить максимум 8,80 євро за процедуру. Їх можна заряджати макс. через 45 днів.
 3. Перебування польського туриста в лікарні платне. Щоденна плата становить до 38,10 євро.
 4. Лікування у стоматолога частково оплачується (до 35,00 євро). Особи, які досягли 18-річного віку, звільняються від сплати зборів.
 5. За медичний транспорт у Фінляндії стягується фіксована плата в розмірі 16 євро.
 6. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Франція

 1. Сплативши візит до терапевта та стоматолога (23,00 євро) або лікаря-спеціаліста (25,00 євро), польський турист може подати заявку на часткове повернення коштів у місцевій медичній страховій компанії (70%). Крім того, пацієнт покриває кожен раз одноразову виплату в розмірі 1 EUR. Якщо лікар застосовує більш високі ставки, ніж ті, що встановлені в прайс-листі касового апарату (тобто крім офіційного тарифу він стягує додаткову плату), польський турист повинен покрити цю різницю самостійно.
 2. Витрати на лабораторні дослідження відшкодовуються в розмірі 60%. У кожному випадку також покривається одноразова виплата в розмірі 1 євро.
 3. Пряме відшкодування від медичної страхової компанії поширюється на стаціонарне лікування. Держава покриває 80% або 100% вартості госпіталізації. Однак фіксована щоденна плата (18,00 євро) стягується для 100% відшкодування.
 4. Транспортні витрати швидкої допомоги відшкодовані на 65%. Фіксована комісія в розмірі 2 євро вираховується з належного відшкодування.
 5. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Греція

 1. За кожен заповнений рецепт пацієнт сплачує збір у розмірі 1 євро.
 2. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 3. У приватних закладах з договором з державним фондом ви оплачуєте 30% від ціни медичної процедури або 10% від добової вартості госпіталізації.


Іспанія

 1. Турист з Польщі візьме на себе повну вартість лікування зубів.
 2. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Нідерланди

 1. Поляк заплатить за консультацію лікаря-спеціаліста в лікарні (крім стаціонарного лікування) та вищий рівень перебування в лікарні.
 2. Дорослий польський турист повністю або частково покриє витрати на візит до стоматолога.
 3. Потерпілий повинен самостійно профінансувати медичне транспортування до Польщі.
 4. Ірландія
 5. Турист з Польщі візьме на себе повну вартість лікування зубів.
 6. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 7. Ісландія
 8. Польський турист заплатить за візит до лікаря загальної практики. Плата за відвідування в робочий час становить 1200 ISK. У неробочий час вам буде виплачено 3100 ISK. Плата за візит до лікаря на дому становить 3400 ISK (у робочий час) або 4500 ISK (у неробочий час). Звільняються від сплати збору особи віком до 18 років, а пенсіонери та особи, які отримують пенсію по інвалідності, мають право на часткове відшкодування.
 9. Візит до фахівця коштує 5000 ISK + 40% від вартості інших послуг, що надаються.
 10. Дорослий турист з Польщі візьме на себе частину витрат на лікування зубів. Для неповнолітніх плата становить 2500 ISK.
 11. Лікування в стаціонарі, як правило, безкоштовне, але якщо ви користуєтеся послугами амбулаторного стаціонару, з вас стягуватиметься 5000 ISK за консультацію + 40% від вартості інших наданих послуг.
 12. За медичний транспорт стягується безповоротний збір у розмірі 6200 ISK. Пенсіонери та одержувачі пенсій по інвалідності сплачують збір у розмірі 4650 ISK.
 13. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Ліхтенштейн

 1. Консультація лікаря або лікування в стаціонарі коштує 67,00 швейцарських франків. Цей тариф дає право користуватися всіма пільгами протягом наступних 30 днів. Цей збір не поширюється на людей до 20 років. Пенсіонери ж платять лише половину цієї суми. Одномісний номер та інші нестандартні послуги ви оплатите самостійно.
 2. Турист з Польщі візьме на себе повну вартість лікування зубів.
 3. Пацієнт повинен оплатити вартість транспортування до лікарні понад 500 швейцарських франків
 4. Ви також оплачуєте витрати на авіаперевезення, що перевищують 1000 швейцарських франків.
 5. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Литва

 1. Польський турист заплатить за стоматологічні матеріали, які використовуються під час лікування.
 2. Якщо ви лікуєтеся в стаціонарі без направлення і не потребуєте невідкладної допомоги, з вас може стягнути повну вартість лікування.
 3. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 4. Люксембург
 5. Польський турист, сплативши візит до лікаря, може подати заяву на повернення коштів у місцевій медичній касі (88% відшкодування).
 6. Перебування польського туриста в лікарні платне. Щоденна плата становить 20,93 євро. Пацієнт оплачує за період, що не перевищує 30 днів на рік. Збір не поширюється на неповнолітніх. Якщо госпіталізація не перевищує 3 днів або медичні збори не перевищують 100 євро, необхідно сплатити повну суму лікування. В інших випадках витрати на пільги покриваються в різному ступені.
 7. Лікування зубів частково платне. Звільнення від витрат поширюється на неповнолітніх.
 8. Транспортування до лікарні в екстрених ситуаціях безкоштовне (оцінка на основі звіту SAMU). В інших випадках пацієнт покриє 30% вартості за тарифом 1,12 євро/км. Мінімальна вартість транспорту – 34 євро.
 9. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Латвія

 1. Візит до лікаря загальної практики коштує від 1,42 до 4,27 євро.
 2. За діагностичні тести, проведені у зв’язку з амбулаторним лікуванням, стягується від 1,42 до 35,57 євро.
 3. Перебування в стаціонарі оплачується з другого дня (спеціалізовані лікарні – 7,11 €, інші лікарні – 10,00 €/день). Існує обмеження на вартість лікування в стаціонарі (355,72 євро за одне перебування; 569,15 євро за весь рік).
 4. Польський турист покриває повну вартість стоматологічного лікування. Звільнення від витрат поширюється на неповнолітніх.
 5. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Мальта

 1. Польський турист заплатить за більшість стоматологічних процедур.
 2. Ви сплачуєте повну вартість ліків та зубних протезів, за винятком будь-яких ліків, призначених протягом перших 3 днів лікування в лікарні.
 3. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 4. Німеччина
 5. Польський турист оплачує кожен день перебування в лікарні (добова плата 10,00 євро). Пацієнт оплачує за період, що не перевищує 28 днів на рік. Витрати на нестандартні послуги повністю лягають на себе.
 6. За транспорт до лікарні в Німеччині сплачується доплата в розмірі 10%, яка становить не менше 5 євро і не більше 10 євро. Однак у ситуаціях, що загрожують життю, або коли лікар вважає, що цього вимагає стан здоров’я пацієнта, транспортування безкоштовне.
 7. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Норвегія

 1. Польський турист оплатить візит до лікаря загальної практики (152,00 – 304,00 норвезьких крон) та лікаря-спеціаліста (320,00 або 490,00 норвезьких крон).
 2. Турист з Польщі візьме на себе повну вартість лікування зубів.
 3. Транспортування автомобіля швидкої допомоги в екстрених випадках безкоштовне. В інших випадках стягується фіксована плата в розмірі 133 норвезьких крон за поїздку в один бік.
 4. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Португалія

 1. Польський турист оплатить візит до лікаря (стандартний збір від 5,00 до 10,00 євро). Збір не поширюється на неповнолітніх та вагітних жінок.
 2. Польський турист заплатить за лікування в стаціонарі близько 25 євро за ніч. Невідкладна допомога коштує від 15 до 20 євро.
 3. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Румунія

 1. Турист з Польщі понесе часткову вартість лікування зубів (до 40% вартості).
 2. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Словакія

 1. Польський турист оплатить візит до карети швидкої допомоги (2 EUR або 10 EUR). З вас не стягуватиметься плата, якщо вам потрібно залишитися в лікарні після обстеження.
 2. За невідкладне стоматологічне лікування стягується плата в розмірі 2 євро, і пацієнт також може нести відповідальність за використані матеріали. В інших випадках турист з Польщі покриє повну вартість послуги.
 3. Особа, яка супроводжує пацієнта, сплачує 3,30 євро за кожен день перебування в лікарні.
 4. За медичний транспорт стягується плата в розмірі 0,10 євро/км.
 5. У разі проведення гірських рятувальних робіт застосовується повна оплата.
 6. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Словенія

 1. Польський турист заплатить 90% вартості протезування зубів і 20% – 30% вартості візиту до лікаря-спеціаліста та госпіталізації.
 2. Транспортування до лікарні у разі надзвичайної ситуації безкоштовне. В інших ситуаціях пацієнт заплатить 90% вартості.
 3. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Швейцарія

 1. Польський турист сплачує одноразову виплату за користування медичними послугами (дорослий – 92,00 швейцарських франків протягом наступних 30 днів, неповнолітній – 33,00 швейцарських франків за 30 днів користування медичною допомогою).
 2. Додатково оплачується госпіталізація (15,00 швейцарських франків/день). Плата за добу перебування в стаціонарі не поширюється на дітей та студентів віком до 25 років. Вагітні жінки, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, звільняються від сплати зборів.
 3. Особа, яка користується транспортом швидкої допомоги, несе 50% вартості поїздки (існує обмеження в розмірі 500 швейцарських франків на рік для відшкодування транспортних витрат на швидку допомогу).
 4. Пацієнт, який користується транспортом швидкої медичної допомоги, повинен нести 50% вартості (існує ліміт відшкодування в розмірі 5000 швейцарських франків на рік).
 5. Гірський порятунок обійдеться в 50% від вартості. Існує ліміт на відшкодування в розмірі 5000 швейцарських франків на рік. Витрати на пошуково-рятувальні роботи оплачуються в повному обсязі.
 6. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.


Швеція

 1. Турист з Польщі оплачує візит до лікаря (від SEK 100.00 до SEK 450.00) та перебування в лікарні (SEK 80.00 на день). Фіксована плата в розмірі приблизно 250 шведських крон стягується за амбулаторну консультацію, надану в лікарні.
 2. Лікування зубів повністю оплачується до певного ліміту, з якого пацієнт несе витрати в розмірі від 30% до 65% від суми понесених витрат понад зазначений ліміт.
 3. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 4. Угорщина
 5. Лікування зубів частково платне.
 6. Турист з польською мовою візьме на себе повну вартість додаткових послуг в лікарні (вищий стандарт в номері, харчування і т.д.)
 7. Потерпілий повинен самостійно покрити витрати на медичне транспортування до Польщі.
 8. Італія
 9. Турист з Польщі оплатить візит до лікаря загальної практики (збір до 36,15 євро).
 10. Поляк візьме на себе повну вартість лікування зубів і частину вартості лікування у фахівця.
 11. Люди, які користуються транспортом до лікарні, несуть частину витрат.
 12. Потерпілому, як правило, доводиться самостійно покривати витрати на медичне транспортування до Польщі.

Джерело: дослідження на основі даних NFZ (дані від 23 травня 2023 року)

Similar Articles